Stavba bezbariérových domů

06.07.2019

Stavba bezbariérových domů pro osoby s těžkých zdravotním postižením. 

Rozhodli jsme se pro své zaměstnance, ale i pro zájemce z řad těžce zdravotně postižených, stavět ve spolupráci s partnerem nízkoenergetické bezbariérové domy. 

Dům by měl být obrazem mnoha nápadů, které pomohou co nejvíce ulehčit život lidem s těžkým zdravotně postiženým, hlavně vozíčkářům. Z mnoha nápadů vybíráme jen některé: vana s dvířky, která umožní koupání vozíčkáře bez asistence, speciální nábytek, který je až ke stropu, ale díky výtahovému systému lze vrchní část skříně posunout až dolů. Samozřejmostí je speciální tělocvična na bázi závěsných systému.TRX.

Budeme samozřejmě rádi, když nás budete informovat o dalších vychytávkách, abychom domy postupně vylepšovali. Takové domy nemusí pomáhat jen vozíčkářům, ale ony vany s dvířky pomohou třeba i lidem v důchodovém věku. Kdo by nebyl rád soběstačný a děti se nebudou tolik bát ze zlomenin krčku, které se často stávají v klasických vanách. 

Různé druhy staveb

Mysleli jsme na všechny a proto jsme naplánovali několik partnerů. Vybrali jsme dodavatele modulárních dřevostaveb se sedlovou nebo zelenou střechou, ale máme naplánovanou i zděnou verzi. Připravujeme i projekt plně soběstačného domu, aby bylo jednodušší na stavbu zajistit vhodný pozemek. 

Budeme se snažit myslet nejen na tvorbu malých domů, ale připraven je i projekt domu pro vetší rodiny. Tato verze zatím bude jen ve zděné verzi, ale bude možnost sestavit více modulů dřevostaveb do tvaru L, U nebo i H a tím vzniknou také dřevostavby pro větší počet lidí.